Указом Президента України №491/2015 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України», за значний особистий внесок у державне будівництво, консолідацію українського суспільства, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, активну громадську діяльність, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм були нагороджені співробітники НМАПО імені П. Л. Шупика, а саме: Орденом «За заслуги» II ступеня нагороджений професор, завідувач кафедри нейрохірургії Поліщук Микола Єфремович, Почесне звання «Заслужений лікар України» було присвоєно доценту кафедри ортопедії і травматології №2 Марухно Юрію Івановичу.

Також, Указом Президента України №490/2015«Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України», за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій та при виконанні службових обов’язків Почесне звання «Заслужений лікар України» було присвоєно асистенту кафедри терапії Казмірчуку Анатолію Петровичу.

Вітаємо нагороджених та бажаємо наснаги, сил, енергії та творчих звершень у роботі.

14.08.2015

У Києві відбувся круглий стіл «Роль органу оскарження у сфері державних закупівель під час здійснення закупівель лікарських засобів і виробів медичного призначання».

В рамках круглого столу, ініційованого Антимонопольним комітетом України, представники МОЗ України, пацієнтських, громадських організацій та фармвиробників обговорили проблемні питання з оскарження процедур закупівель фармацевтичних препаратів, виробів медичного призначення та медичної техніки.

На думку фахівців, учасники ринку мають бути ознайомлені із практикою органу оскарження та виявленими порушеннями законодавства під час здійснення державних закупівель, аби в майбутньому не допускати помилок під час цієї процедури. Заступник Міністра охорони здоров`я України Віктор Шафранський наголосив, що цього року Міністерство провело велику організаційну роботу, аби процес державних закупівель відбувався за полегшеними правилами і якомога прозоріше: «Ми залучили широке коло учасників та громадськості до обговорення номенклатур лікарських засобів та медичних виробів, які включені до державних закупівель, а також до процесу погодження цих номенклатур для того, аби процес був максимально відкритим, а кожен учасник був зацікавлений в тому, щоб хворі за результатами державних закупівель отримали ефективні ліки за оптимальною ціною».

Учасники круглого столі зауважили, що помилки в оформленні зустрічаються на етапі формування номенклатур та підготовці документації конкурсних торгів. Крім того, проблемою є зловживання своїм правом на оскарження.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров`я 11 серпня оголосило про початок тендерних закупівель, отже невдовзі до Комітету можуть надходити скарги.

Фахівці наголосили на необхідності цього року усунути проблеми в нормативній базі, що допускають зловживання на ринку, аби наступного року процес державних закупівель пройшов бездоганно.

Прес-служба МОЗ України