Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону України "Про вищу освіту" документи про вищу освіту виготовляють вищі навчальні заклади. При цьому гранична вартість документів про вищу освіту державного зразка та перелік інформації, яка повинна міститися у документах про вищу освіту встановлюється Кабінетом Міністрів України. На виконання вказаних норм Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 31 березня 2015 р. № 193 "Про документи про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка", якою затверджено перелік інформації, яка повинна міститись у документах про вищу освіту та встановлено, що гранична вартість виготовлення документа про вищу освіту державного зразка не повинна перевищувати двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 34 грн.

21-22 травня 2015 року у ДВНЗ «Тернопiльський державний медичний університет iменi I.Я. Горбачeвського МОЗ України» відбулася Навчально-наукова конференція з міжнародною участю «Реалізація Закону України Про вищу освіту у вищій медичній та фармацевтичній освіті України», присвячена пам'яті ректора, члена-кореспондента НАМН України, професора Леоніда Якимовича Ковальчука.

В рамках конференції була представлена доповідь ректора НМАПО імені П.Л. Шупика, академіка НАМН України, професора Вороненка Ю.В. із співавторами на тему «Тенденції інтеграції систем підготовки та атестації медичних кадрів у світі та Україні».

Детальніше...
 
 
 
Професор гомеопатії Джордж Вітулкас отримав звання Почесного доктора Університету медицини і фармації имені Оулу Хатегану в Румунії.
 
Декан гомеопатичної школи Університету медицини і фармації, професор доктор Дана Анка Бажойана, підкреслила у промові, що наукова робота доктора Джорджа Вітулкаса вражає своєю грутовністю, та великим обсягом висвітлених питань гомеопатії.
 
Церемонія мала місце на початку травня в місті Клуж-Напока в Румунії, в Університеті медицини і фармації имені Оулу Хатегану де відбувся Міжнародній конгрес академії класичної гомеопатії.
 
На церемонії відкриття, де були присутніми заступники ректора університету, виступив Президент Сенату, професор доктор Штефан Иоан Флоріан.
 
В своєму виступі після номінації професор Джордж Вітулкас зазначив:"Сьогодні я особливо пишаюся тим, що через мене, велика школа медицини шанує гомеопатію, цей чудовий терапевтичний метод, започаткований доктором Семюелем Ганеманом, який виявив його 200 років тому. Останні 200 років гомеопатія вражає своїми результатами. Гомеопатія має важливе значення на ранніх стадіях хронічних захворювань, коли традиційна медицина не дає відповіді, і, отже, вона стає комплементарним терапевтичним методом вкрай необхідним медицині. Я впевнений, що ваш університет стане стовпом опору проти руйнівної бурі хронічних хвороб, які в даний час швидко поширюються, і що він буде поширювати корисний терапевтичний ефект гомеопатії".
 
Також професор Джордж Вітулкас 4 травня відкрив курси класичної гомеопатії, які працюють у відділенні неврології університету під керівництвом професора доктора Дафину Мацерану у співпраці з Міжнародною академією гомеопатії, заснованої в місті Алонісос, Греція. Семінар був організований доктором Офелією Лугоян і доктором Маріаною Тарніцеру. У своєму виступі під час відкриття курсів професор Джордж Вітулкас не раз посилався на свою книгу "Рівні здоров'я", яка також була представлена на семінарі румунською мовою.
 
Семінари професора зможуть відвідати у місті Сібіу до 120 румунських лікарів з усіх регіонів країни. 

Докладніше на офіційному сайті...