Адміністрація національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика з глибоким сумом сповіщає, що на 67 році життя трагічно загинув видатний вчений, хірург, педагог, академік АН Вищої освіти України, професор Паламарчук Володимир Іванович.

Наше суспільство втратило досвідченого і висококваліфікованого лікаря, мудрого керівника, авторитетну Людину з великої літери. Життєвий шлях Володимира Івановича – зразок людської гідності, добропорядності та мудрості.

Паламарчук Володимир Іванович народився 24.07.1949 року у місті Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області. Закінчив у 1976 році Київський медичний інститут, два роки працював лікарем-інтерном у Васильківській ЦРЛ Київської області та три роки лікарем-хірургом Київської обласної клінічної лікарні. У 1990 році Володимир Іванович почав працювати у Київському інституті удосконалення лікарів асистентом кафедри хірургії №2, яка згодом стала кафедрою хірургії та проктології. З 2003 по 2005 роки Володимир Іванович працював заступником декана хірургічного факультету, а з 2005 року - деканом хірургічного факультету НМАПО імені П.Л. Шупика. У 2005 році Володимир Іванович захистив докторську дисертацію на тему «Патогенетичне обґрунтування методів клітинної та еферентної терапії в комплексному лікуванні хворих з хірургічною патологією органів гепатопанкреатодуоденальної зони». Впродовж 2005-06 років працював на посаді доцента кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика, а з 2006 року – на посаді професора. У 2007 році йому присвоєно звання професора. У 2009 році професор Паламарчук В.І. очолив цю кафедру.

Разом зі своїми учнями та послідовниками Володимир Іванович проводив різнопланові наукові дослідження, що охоплюють широке поле проблем хірургії органів гепатопанкреатодуоденальної зони, патології панкреатобіліарної системи, шлунково-кишкового тракту, невідкладної та гнійної хірургії, проктології, судинної хірургії, патології щитовидної залози, онкозахворювань шлунково-кишкового тракту.

Значне місце в роботі В.І. Паламарчука займала педагогічна діяльність. Як блискучий лектор клініцист і вчений Володимир Іванович користувався авторитетом серед лікарів-слухачів ПАЦ і ТУ, лікарів-інтернів, клінічних ординаторів і аспірантів, в тому числі іноземців. Його учні працюють в усіх куточках України, а також в Африці, Індії, Ближньому Сході.

На посаді декана хірургічного факультету (2005-2015 роки) проявились притаманні Володимиру Івановичу такі важливі людські риси, як справедливість, доброзичливість, принциповість, чуйність.

Володимир Іванович був членом вченої ради НМАПО імені П.Л.Шупика, головою спеціалізованої ради по захисту дисертацій за фахом "Хірургія", а також головою вченої ради хірургічного факультету НМАПО імені П.Л. Шупика.

В науковому багажі професора В.І. Паламарчука було накопичено 270 наукових праць, в тому числі 5 навчальних посібників, 21 авторське свідоцтво і патент України на нові пристрої, методики діагностики та лікування. За вагомий внесок у медичну науку, підготовку фахівців високого професіоналізму В.І. Паламарчуку у 2008 році було присвоєно почесне звання заслужений лікар України.

Усі, хто знав Володимира Івановича Паламарчука, любили і поважали його за чуйне ставлення до людей, велику душевну щедрість, мудрість і оптимізм.

У ці скорботні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного.

Світла пам’ять про Володимира Івановича назавжди збережеться в наших серцях.

 

Громадянська панахида відбудеться 30.07.15 о 10 годині в холі учбово-лабораторного корпусу НМАПО імені П. Л. Шупика. За адресою м. Київ, вул. Дорогожицька,9.

Адміністрація та профспілковий комітет.

На 27.07.15 в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика прийнято в інтернатуру 433 лікаря-інтерна за 29 спеціальностями.

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт звернувся до академічної спільноти України з проханням зробити свій внесок у вдосконалення україномовного розділу «Вікіпедії». Це сприятиме формуванню й утвердженню сучасної української наукової та фахової термінології, спонукатиме до розвитку творчого потенціалу, а також розвиватиме пізнавальну активність підростаючого покоління.

Сьогодні україномовний розділ відкритої багатомовної мережевої енциклопедії налічує 680 тисяч статей, і за цим показником україномовна «Вікіпедія» обіймає третє місце серед розділів слов’янськими мовами, 11-те – серед європейських розділів та 16-те – серед усіх мовних розділів.

Україномовна «Вікіпедія» дещо поступається іншомовним аналогам, у тому числі, за якістю наведеної інформації. Багато статей мають неповний і незавершений зміст чи недосконалу форму подачі, а це спонукає українських інтернет-користувачів звертатись до інших зрозумілих іноземних версій «Вікіпедії».

Міністр освіти і науки закликав кожного науковця України зробити свій внесок у популяризацію україномовної «Вікіпедії» та написати до неї 2 - 3 фахових статті. Сергій Квіт також звернувся до викладачів ВНЗ долучити до цієї роботи талановиту й обізнану молодь.

Прес-служба МОН України