Search

 
 

Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика як лідер закладів післядипломної освіти в Україні проводить активну міжнародну діяльність, спрямовану на забезпечення високої конкурентоспроможності на зовнішньому та внутрішньому ринках освітніх послуг.

Усвідомлюючи необхідність формування та поширення в Україні культури доброчесного визнання іноземних освітніх кваліфікацій, налагодження обміну інформацією та досвідом, прагнучи сприяти розвитку академічної мобільності, наданню можливості навчання протягом усього життя, НМАПО імені П. Л. Шупика приєдналась до Меморандуму про створення та розвиток Всеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій.

Проактивна позиція академії в цьому питанні була відзначена і нашими закордонними партнерами. Так, з початку 2019 року НМАПО імені П. Л. Шупика представлена в каталозі UK National Recognition Information Centre (Національний інформаційний центр з визнання у сфері освіти, Сполучене Королівство). Каталог об’єднує заклади з високою репутацією з понад 190 країн світу, які сприяють поширенню найкращих практик у визнанні іноземних освітніх кваліфікацій.

Всеукраїнська мережа з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet заснована Міністерством освіти і науки України та Національним інформаційним центром академічної мобільності ENIC Ukraine (ДП «Інформаційно-іміджевий центр») 18 лютого 2020 року.

МІЖНАРОДНЕ ВИЗНАННЯ НМАПО ІМЕНІ П. Л. ШУПИКА

Академія стала першою в Україні серед вищих медичних навчальних закладів колективним членом Міжнародної кадрової академії ЮНЕСКО (з 2001 р.), членом Європейської академії природничих наук (з 2008 р.), членом Європейської асоціації медичної освіти – АМЕЕ (з 2011 р.). Сьогодні НМАПО має членство в близько 40 міжнародних організаціях, зокрема у Всесвітній асоціації сімейних лікарів (WONCA), Міжнародній академії освіти і науки (IASHE), Міжнародній Академії інформатизації (IIA) тощо.

Академія включена до реєстрів США:

 • системи промислової класифікації (SIC);
 • універсальної системи кодифікованих даних (D-U-N-S);
 • системи роботодавців (EIN), кодифікованої системи НАТО (NATO CAGE);
 • центральної реєстраційної системи (CCR).

Завдяки цьому науково-педагогічний персонал Академії може отримувати гранти Конгресу США та Національного інституту здоров’я США.

ПІДПИСАННЯ УГОД. ПАРТНЕРИ

Визначною подією стало підписання угоди про співпрацю між НМАПО імені П. Л. Шупика та лідером європейського медичного освітнього простору Каролінським інститутом (Швеція).

Каролінський інститут – флагман світової та європейської медичної науки та освіти, належить до трійки найкращих вищих медичних закладів Європи та до світової десятки лідерів, має ексклюзивне право присвоєння Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини.

2016-го тривала активна співпраця з представниками ВООЗ, UNIСEF, Федеральним урядом Німеччини тощо. Щороку розширюється перелік партнерів із міжнародної співпраці.

Партнерами НМАПО імені П. Л. Шупиказ наукових, освітніх та лікувальних аспектів співпраці виступаютьпонад 40 закладів та установ, серед яких:

 • Каролінський інститут (Королівство Швеція);

 • Університет Колорадо (США);

 • Ягеллонський університет (Польща);

 • Королівський коледж лікарів загальної практики (Велика Британія);

 • Університет Барі (Італія);

 • Словацький медичний університет;

 • Маастрихтський університет (Нідерланди);

 • Університет штату Іллінойс у Чикаго;

 • Університет Альберти (Канада).

 

Щороку до Академії приїжджають 30–50 іноземних делегацій. Понад 70 учених закладу відвідують зарубіжні країни. Провідні вчені Німеччини, Греції, Швейцарії, Австрії, Великої Британії мають статус заслужених професорів і докторів Honoris Causa Академії.

ПРОТЯГОМ ОСТАННЬОГО РОКУ ВІДБУЛИСЯ ВАЖЛИВІ ЗУСТРІЧІ

Зустріч із представниками місії Європейського Бюро ВООЗ у складі:

- керівника програми кадрових ресурсів охорони здоров’я проф. Галини Перфільєвої;

- керівника відділу кадрових ресурсів охорони здоров’я МОЗ Великої Британії пана К. Скоттера;

- представника українського офісу Євробюро ВООЗ О. Мартиненка.

 

Академію відвідав професор, координатор програм міжнародного співробітництва з 20-річним досвідом роботи з Україною, Білоруссю, Росією пан Томмі Лінне з метою організації академічної мобільності в рамках проекту Erasmus+.

 

 

Зустріч із професором кафедри медичної генетики та педіатрії неврологічного дослідницького центру університету Альберти (м. Едмонтон, Канада) О. Суховерською, яку назвали однією з кращих лікарів Канади.

  

Зустріч із делегацією науковців Тегеранського університету медичних наук (Іран), серед них – один із провідних світових учених у галузі імунології, декан із міжнародних зв’язків Тегеранського університету, президент міжнародної науково-освітньої організації USERN, професор Німа Різай.

 МІЖНАРОДНИЙ ОБМІН ДОСВІДОМ

Науково-педагогічному персоналу Академія надає змогу стати активними учасниками міжнародних проектів та планувати професійний розвиток самостійно. Так, нещодавно започаткували спільний проект із Британським медичним журналом (BMJ). Завдяки досягнутим домовленостям фахівці-практики отримали безкоштовний доступ до сучасних наукових баз даних із питань інфекційних захворювань та змогу дистанційного навчання європейського рівня.

 

Спільний проект із Британським медичним журналом (BMJ) – доступ до інформаційних баз цього фахового видання

За участю професорів Каролінського інституту відбувся тренінг із питань отримання грантів, написання наукових статей, біоетичних аспектів у медичній практиці та особливостей співпраці з представниками мас-медіа. Молоді вчені Академії отримали ґрунтовну інформацію та унікальну можливість безпосереднього спілкування з фахівцями фондів із присвоєння грантів у медичній сфері.

  

У рамках 10-річної українсько-шведської співпраці провели тренінг «Підготовка грантів і публікацій, біоетика»

УЧАСТЬ НМАПО імені П. Л. ШУПИКА У ВИСТАВКАХ

 • VІІІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2017» (15 нагород).
 • VIІ Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров’я нації» та V ювілейний Міжнародний медичний конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України» (медаль, 14 дипломів, 20 подяк, виступили понад 160 доповідачів).
 • 25-та Ювілейна міжнародна медична виставка «Охорона здоров’я 2016».
 • Міжнародний форум «Менеджмент в охороні здоров’я».
 • VІІІ міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті».

НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН

Післядипломна підготовка іноземних громадян здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти та науки України за всіма спеціальностями:

- у клінічній ординатурі;

- аспірантурі;

- під час стажування.

Набір слухачів триває протягом року, терміни навчання у клінічній ординатурі – від двох до п’яти років за індивідуальним навчальним планом під керівництвом провідних фахівців клінічних та гуманітарних кафедр.

Щороку в НМАПО імені П. Л. ШУПИКА навчається близько 300 іноземних громадян із 37-ми країн світу.

Випускники Академії успішно працюють у клініках Великої Британії, Німеччини, Франції, США та інших країн.

Активне творче життя слухачів:

Участь команди іноземних слухачів у шаховому турнірі

  

В Академії активно розпочали процес впровадження англомовної форми навчання для іноземних слухачів.

Перші клінічні ординатори слухають лекції та відвідують семінари й практичні заняття під керівництвом англомовних кураторів та викладачів кафедр.

Амаар Салих – клінічний ординатор кафедри щелепно-лицевої хірургії (Республіка Судан), обраний представником іноземних громадян у складі студентського самоврядування Академії.

КОМІСІЯ З МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Створена постійно діюча комісія при вченій раді Академії з міжнародних зв’язків, до складу якої запрошені представники інститутів та факультетів, провідні фахівці Академії. Під керівництвом проректора з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи з іноземними громадянами, професора Олесі Гульчій на засіданнях члени комісії розглядають поточні питання та визначають пропозиції щодо подальшого розвитку міжнародної діяльності Академії.

Основними пріоритетами 
міжнародної діяльності НМАПО імені П. Л. Шупика є:

використання можливостей міжнародного досвіду задля забезпечення якості студентоцентрованого навчання та задоволення потреб суспільства в освітніх, лікувальних та наукових послугах.