Кафедра клінічної імунології і алергології заснована в 1985 році на базі Київської клінічної лікарні № 28, з 1989 року працює на базі Київської клінічної лікарні №8.

Першим очолював кафедру лауреат Державної премії України, член-кореспондент АМН і НАМН України професор, доктор медичних наук Е.В. Гюллінг—відомий вчений імунолог, який проводив наукові дослідження і клінічну апробацію багатьох іммуномодулірующих препаратів.

З 2005 року по 2015 рік кафедру очолювала  професор, доктор медичних наук Л.В. Кузнецова.

В даний час кафедру очолює доктор медичних наук, Віктор Іванович Літус.

У 2000 р.кафедру затвердили як опорну за спеціальностями: «клінічна імунологія», «імунологія»,«алергологія». В 2010 р. за спеціальністю «лабораторна імунологія».

На кафедрі опубліковано 296 наукових праць, в тому числі 6 іноземною мовою, 4 підручники (2 національних), 1 навчальний посібник, 5 монографії, 3 методичні рекомендації, 1 збірник тестових завдань з алергології, зроблено 148 доповідей на різних наукових та науково-практичних форумах в Україні та за кордоном.