Search

 
 

Наталія Юріївна ПЕДАЧЕНКО  – доктор медичних наук (2013), професор (2019), лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії за фахом “Акушерство та гінекологія”, відповідальний секретар Всеукраїнської асоціації гінекологів-ендокринологів (2011), професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології НМАПО імені П.Л. Шупика

Олег ШЕКЕРА, професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України, директор Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика бігає вулицями міста Києва, паралельно розповідаючи про всі важливі історичні та культурні пам’ятки на його маршруті. 

Наталія Юріївна ПЕДАЧЕНКО  – доктор медичних наук (2013), професор (2019), лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії за фахом «Акушерство та гінекологія», відповідальний секретар Всеукраїнської асоціації гінекологів-ендокринологів (2011), професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології НМАПО імені П.Л. Шупика

Зміни, що стосуються навколишнього середовища, способу життя людини, надшвидкого розвитку технологій, не можуть не позначатися на здоров’ї. На стан здоров’я впливає не тільки поява досі невідомих патогенів, а й докорінна зміна способу життя, зумовлена швидкими темпами урбанізації, технологізацією побуту і значною мобільністю населення.

Вплив навколишнього середовища, спосіб життя, надшвидкий розвиток інформаційних технологій та значна мобільність негативно позначаються на здоров’ї людини. При цьому, на сьогодні в Україні відсутня єдина керована державна стратегія та спільні ініціативи медиків і педагогів у роз’ясненні ролі особистих зусиль кожного у збереженні власного здоров’я. Особливо це стосується дітей. Пропонуємо вашій увазі матеріал, присвячений основним тенденціям у профілактиці дитячих хвороб.

Питання вакцинації чи, точніше, проблема недостатнього охоплення населення вакцинацією є нині особливо нагальною. Випадки захворювання на поліомієліт і кашлюк, що мали місце останнім часом, дістали широке висвітлення у ЗМІ.