Search

 
 

Зміни, що стосуються навколишнього середовища, способу життя людини, надшвидкого розвитку технологій, не можуть не позначатися на здоров’ї. На стан здоров’я впливає не тільки поява досі невідомих патогенів, а й докорінна зміна способу життя, зумовлена швидкими темпами урбанізації, технологізацією побуту і значною мобільністю населення.

15 листопада 2018 року в місті Києві відбулось чергове засідання Асоціації неврологів міста Києва. Ця громадська спілка щомісячно збирає неврологів Києва для обміну досвідом, обговорення складних ситуацій,  хворих, слухання лекцій провідних спеціалістів з різних питань.

Справжнім святом для кардіологів і лікарів суміжних спеціальностей, які займаються діагностикою та лікуванням аритмій серця, стала ювілейна Х науково-практична конференція «Дні аритмології в Києві», яка відбулася 15 - 16 листопада 2018 року в Інституті серця МОЗ України. Співорганізаторами цього щорічного заходу були Інститут серця МОЗ України та НМАПО імені П. Л. Шупика.

24 - 27 жовтня у м. Лісабон (Португалія) відбулась 18-та зустріч Європейського товариства з імунодефіцитів (ESID) під гаслом «Первинні імунодефіцити – від внутрішньоутробного розвитку до зрілого віку» («Primary immune deficiency from fetus to elderly»).

17 листопада 2018 року в межах реалізації Національної концепції щодо безперервного професійного розвитку сімейних лікарів та педіатрів в м. Кропивницький відбувся Регіональний науково-практичний семінар: «Сучасна діагностика, лікування та профілактика поширених інфекційних та неінфекційних хвороб дитячого віку» за участі провідних вітчизняних фахівців за спеціальністю «Педіатрія», керівника ДОЗ Кіровоградської області, головних спеціалістів  Департаменту Кіровоградського ОДА за спеціальністю «Педіатрія» та «Сімейна медицина».

З 8 по 11 листопада 2018 року у м. Амстердам (Нідерланди) відбувся черговий 10-й Європейський мультидисциплінарний онкоурологічний Конгрес (EMUC18) в якому взяла участь доцент кафедри онкології НМАПО імені П. Л. Шупика Ольга Пономарьова. Основні питання Конгресу були зосереджені на клінічних труднощах, сучасних можливостях, досягненнях та майбутніх перспективах онкоурології. 

15 листопада 2018 року кафедрою загальної та невідкладної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика була проведена третя щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання загальної та невідкладної хірургії», яка була присвячена 100-річчю заснування Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

14 листопада 2018 відбулось чергове засідання вченої ради НМАПО імені П. Л. Шупика.

Головуючим на засіданні був заступник голови вченої ради перший проректор, чл.-кор. НАМН України професор Юрій Вдовиченко.

З 13 по 15 листопада 2018 року в НМАПО імені П. Л. Шупика пройшов ресертифікаційний аудит компанії DQS щодо підтвердження відповідності системи управління в Академії вимогам міжнародного стандарту ISO 9001 версії 2015 року. Протягом трьох днів група професійних аудиторів працювала над підтвердженням успішності впровадження вимог стандарту в процеси Академії.

Всесвітній день боротьби з діабетом був започаткований у 1991 році з метою підвищення обізнаності населення про діабет, причини його розвитку, методи профілактики та запобігання його руйнівним наслідкам. Всесвітній день боротьби з діабетом відзначається щорічно 14 листопада – в день народження  Фредеріка Бантінга, який разом з Чарльзом Бестом відкрив інсулін у 1921 році.

12 листопада 2018 р. кафедра медицини праці, психофізіології та медичної екології взяла участь у проведені Всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків (World Antibiotic Awareness Week 2018) (12 – 18 листопада 2018 р.).