Search

 
 

3 - 4 липня 2018 року у НМАПО імені П.Л. Шупика відбулась нова цікава подія: на базі Центру симуляційних методів навчання пройшов перший  Україно-Канадський навчально-практичний семінар для викладачів медичних закладів вищої освіти і тренерів симуляційних центрів «Від симуляційного навчання в медицині до досконалості в охороні здоров’я в Україні» за участю викладачів Академії, викладачів-інструкторів Центру та професора Всесолода Перельманома (Торонто, Канада), як головного спікера.

8 червня 2018 року на кафедрі променевої діагностики факультету підвищення кваліфікації викладачів завершився цикл спеціалізації «Ультразвукова діагностика», що тривав 3 місяці. На циклі навчалось 59 слухачів, серед яких були лікарі з різних закладів охорони здоров’я м. Києва та області, м. Житомира та області, м. Черкаси, м. Тернополя, м. Львова.

6 червня 2018 року у рамках семінарського заняття циклу «Філософія, сучасна методологія наукових досліджень та біоетика» для аспірантів денної очної форми навчання на кафедрі філософії факультету підвищення кваліфікації викладачів, спільно з кафедрою інфекційних хвороб Інституту сімейної медицини, відбулася тематична дискусія на тему: «Феномен ВІЛ-інфекції: медико-соціальні та філософські аспекти».

13 червня 2018 року на кафедрі клінічної лабораторної діагностики закінчився цикл спеціалізації «Клінічна лабораторна діагностики», що тривав 5,5 місяців.

Світова федерація українських лікарських товариств (СФУЛТ) запрошує лікарів всіх спеціалізацій, студентів, інтернів медичних університетів із числа громадян України взяти участь у Програмі стажування для українських фахівців у сфері охорони здоров’я,

Восени 2017 року, за ініціативи кафедри медичної інформатики, підписано Угоду про співпрацю між НМАПО імені П. Л. Шупика та санаторієм «Квітка полонини» ТОВ «Сузір’я». Основним результатом такої співпраці стало відкриття в березні 2018 року навчального центру.

5 - 6 червня 2018 відбувся клуб сімейного лікаря, терапевта, кардіолога у прифронтовій зоні в м. Бердянськ та м. Маріуполь, організований опорною кафедрою МОЗ зі спеціальності кардіологія НМАПО імені П.Л. Шупика. Основною темою заходу була: «Імплементація міжнародних рекомендацій 2017 року в роботу кардіолога, терапевта, сімейного лікаря».

27 червня 2018 року на кафедрі клінічної лабораторної діагностики факультету підвищення кваліфікації викладачів завершився цикл інтернатури зі спеціальності «Лабораторна діагностика», що тривав 6 місяців. На циклі пройшли навчання 14 лікарів-інтернів, які закінчили заклади вищої медичної освіти в різних містах України: Києві, Львові, Вінниці, Рубіжному (Луганський ДМУ).

2 липня в Українському католицькому університеті (м. Львів) відбулася зустріч з деканом Школи громадського здоров'я при Університеті Меріленд (США), доктором Борисом Лушняком, на яку були запрошені співробітники кафедри громадського здоров'я.

Найважливіша річ, яку можна сказати про спинний мозок, - те, що він у людини тільки один. І якщо його якимось чином буде пошкоджено, лікарі не зможуть відновити його діяльність. Все, що вони можуть зробити – це спробувати мінімізувати шкоду.

Що має вміти робити кожен лікар? Насамперед обов’язковою вимогою є вміння надати невідкладну допомогу. Тому 25 червня 2018 року на базі кафедри кардіології НМАПО імені П.Л. Шупика відбувся тренінг з серцево-легеневої реанімації.