Search

 
 

Незважаючи на літній календарний період, Міжвідомча робоча група з питань валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції та сифілісу продовжує активно працювати у напрямку удосконалення нормативно-правової бази з питань профілактики, діагностики та лікування сифілісу для викорінення випадків передачі сифілісу від матері до дитини.  Координатором цієї роботи  є професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології  Н. Жилка.

У червні 2020 р. відбувся захист докторської дисертації доцента кафедри ортопедії і травматології №1 С. Дибкалюка на спецраді Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Сітенка НАМН України, присвяченої діагностиці та лікуванню синдрому компресії артерії при дегенеративно-дистрофічних ураженнях шийного відділу хребта. При закритому голосуванні членів спецради одноголосно «ЗА» було 18 голосів.

Нещодавно мультидисциплінарною робочою групою МОЗ України з питань впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я було презентовано програму підготовки помічників капеланів в охороні здоров’я. Наступним етапом стало створення та подача на розгляд до МОЗ України навчального плану та уніфікованої програми циклу спеціалізації «Клінічна душпастирська освіта першого (базового) рівня» підготовки капеланів в охороні здоров’я.

Важливим кроком на шляху до впровадження спеціалізованої підготовки капеланських кадрів для потреб національної системи охорони здоров’я стала розробка та подача для розгляду та експертизи до МОЗ України проєкту Навчального плану та уніфікованої програми циклу спеціалізації «Клінічна душпастирська освіта початкового рівня» підготовки помічників капеланів в охороні здоров’я.

8 липня 2020 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.08 в НМАПО імені П.Л. Шупика відбувся захист дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук аспіранта кафедри хірургії та судинної хірургії Г. Рибчинського на тему: «Обґрунтування тактики лікування післяопераційних рубцевих деформацій молочної залози».

Оголошена Всесвітньою організацією охорони здоров’я пандемія через COVID-19 залишається актуальною проблемою як для здоров’я, так і для життя людей, зокрема їх виробничої діяльності. Незважаючи на ці об'єктивні труднощі, кафедра анестезіології та інтенсивної терапії змогла швидко та ефективно змінити режим та умови своєї роботи.

Уже в березні - квітні 2020 р. багато хоспісів у США, Канаді, Великобританії та інших країнах, де розвиток цієї допомоги традиційно був високим, опинилися під загрозою закриття.

У перспективі 2020 - 2030 рр. потреба у паліативній та хоспісній допомозі в усьому світі буде зростати. Кількість людей похилого віку збільшується, а поліпшення загального науково-технічного рівня охорони здоров'я призводить до того, що люди живуть довше.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, пов’язаною з поширенням COVID-19 кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика проводить заняття з актуальних проблем анестезіології та інтенсивної терапії у закладах охорони здоров’я. Такий підхід до навчання дозволяє раціонально заощадити людські ресурси та не відривати анестезіологів від робочих місць.

Стаття в науковому журналі є ключовим елементом сучасної системи наукової комунікації, в якій наукові журнали виступають в якості провідників вітчизняної науки і дослідників на міжнародному рівні. Інтеграція української науки в глобальну систему знань і підвищення її конкурентоспроможності є необхідною умовою підвищення конкурентоспроможності самої української науки.

На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії відбулася заключна конференція з нагоди закінчення лікарями проходження інтернатури за фахом «Анестезіологія та інтенсивна терапія». Конференція проходила в умовах дотримання епідемічного режиму, однак, на думку всіх присутніх, від цього вона не втратила привабливості і викликала інтерес.

29 червня рада Міжнародної Асоціації нефрологів (ISN) повідомила про ратифікацію членства в Українській асоціації нефрологів в ISN.