Search

 
 

У межах підвищення кваліфікації членів Комісії з питань етики НМАПО імені П.Л. Шупика, голова комісії, завідувачка кафедри філософії, професор Світлана Пустовіт взяла участь з доповіддю про перспективи розвитку біоетики та її актуальні проблеми в Міжнародній науково-практичній онлайн конференції «19 жовтня – Міжнародний день біоетики: благо та шкода», яка проходила 19 жовтня 2020 р. та була організована ЮНІТ групою кафедри біоетики ЮНЕСКО при Ташкентському державному стоматологічному інституті Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти Республіки Узбекистан. В конференції взяли участь вчені – медики та філософи, викладачі, студенти медичних ВНЗ Узбекистану, Казахстану, Киргизстану, України, Білорусі, Росії.

У межах співпраці із лікувальними закладами за підтримки керівництва універсальної клініки «Оберіг» (В. Рибчук, завідувач ВАІТ В. Спіцин) викладачами кафедри анестезіології та ІТ (проф. О. Лоскутов, доц. І. Кучинська) для лікарів анестезіологів та лікарів неврологів був прочитаний вечірній курс лекцій, присвячений тематиці констатації смерті мозку, патофізіології смерті мозку, прекондиціювання тощо із використанням останніх світових Американських, Польських та Британських гайдлайнів 2020 року.

17 вересня 2020 року у м. Києві у Виставковому центрі «АККО Інтернешнл» у рамках VIІI Міжнародного медичного конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України» відбулось засідання секції медицини невідкладних станів та медицини катастроф, яку відвідали співробітники кафедри комбустіології та пластичної хірургії НМАПО імені П. Л. Шупика.

25 вересня відбувся міжнародний  Українсько-Польский медичний семінар на тему: «Сучасні погляди на лікування захворювань верхніх дихальних шляхів». В заході взяли участь лікарі з України, Польщі та Білорусі. Всього зареєструвалося більш ніж 4,5 тисячі фахівців: отоларингологів, лікарів сімейної медицини та педіатрів. Захід відбувся за сприяння представництва Польської академії наук в Україні. З вступним словом і привітанням учасників виступив директор представництва ПАН в Україні пан Х. Собчук. 

09 жовтня в межах 29 Міжнародної медичної виставки PUBLIC HEALTH 2020 відбувся науково-практичний семінар «Public Health: Школа радіології». Організаторами заходу виступили: Світова асоціація радіологів, кафедра ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки НМАПО імені П. Л. Шупика, Медичний центр імені академіка Ю. П. Спіженка.

24 - 26 вересня кафедра нефрології та НЗТ НМАПО імені П.Л. Шупика провели щорічну 14-ту нефрологічну академію REENA. Академія пройшла у форматі майстер-класів (24 вересня), доповідей відомих фахівців із України, Білорусі, РФ, Франції, США (25 - 26 вересня) у ZOOM-конференції он-лайн.

26 вересня відбулась 9-та українсько-польська конференція з дитячої оториноларингології ЄВРОЛОР-2020 у онлайн форматі.

На початку жовтня кафедра нефрології та НЗТ відновила свою активність в популяризації здорового способу життя (ЗСЖ).  8 жовтня відбувся 2 годинний онлайн вебінар «Нутрицевтика та її практична значимість для ЗСЖ», який провів проф. Дмитро Іванов з особистого вебінарного ресурсу.

Рада молодих вчених НМАПО імені П. Л. Шупика має честь запросити студентів, інтернів, аспірантів та молодих вчених взяти участь у Науково-практичній конференції з міжнародною участю «YOUNG SCIENCE 2. 0» (в онлайн режимі), яка відбудеться 20 листопада 2020 року відповідно до затвердженого МОЗ України проєкту реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2020 році.

1 жовтня 2020 року відбулось чергове засідання вченої ради медико-профілактичного і фармацевтичного факультету. Професор О. Івахно доповіла про роботу експертних проблемних комісій на факультеті. Згідно звітів, поданих до деканату факультету головами ЕПК, у 2020 році проведено 22 засідання з розгляду різних матеріалів.

29 вересня на кафедрі медичної інформатики успішно завершилось навчання на першій в осінній сесії нормативній навчальній дисципліні «Сучасні інформаційні технології у науковій діяльності та біостатистика» для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії 1 року.

В останній декаді вересня відбулася найважливіша подія в діабетології - Щорічний конгрес Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету, в якому взяли участь десятки тисяч лікарів і наукових співробітників з більшості країн світу.