У 2008 році кафедра педіатрії №2 (професор В. В. Бережний) приймала участь у комплексному міжнародному науковому пілотному проекті – мультицентровому відкритому рандомізованому дослідженні по вивченню ефективності раннього штучного вигодовування дітей сумішшю з пробіотиками – олігосахаридами з фірмою «Нутриція» (Голландія). В дослідженні взяли участь 6 провідних наукових центрів України (2 центри у Львові, 2 центри в Києві, Одесі та Донецьку). Результати наукового мультицентрового дослідження докладені на міжнародному конгресі у Бразилії у серпні 2008 року.

У 2008-2010 рр. на кафедрі проведена апробація нових антигомотоксичних препаратів в лікуванні тематичних хворих з дифузними захворюваннями сполучної тканини (Ескулюс композитум, Плацента композитум, Остеобіс), а також нестероїдний протизапальний препарат Целебрекс фірми Файзер (Німеччина), впроваджено в практичну діяльність уперше в Україні біологічний препарат Хуміра в комплексному лікуванні дітей з ЮРА.

Широкий спектр інтересів співробітників кафедри сприяє участі у міжнародних наукових подіях, які стосуються самих різнобічних галузей педіатрії. Кафедра педіатрії №2 приймає активну участь у роботі міжнародних наукових форумів та представляє на них свої науково-практичні надбання.

Так, делегація кафедри на конгресу Європейської академії педіатрії (12-15 жовтня 2017 р., EAP Mastercourse and Congress, Словенія, м.Любляна)  представила 4 стендових доповіді, які були також відображені у Європейському журналі педіатрії.

У 2017 році доцент кафедри Глядєлова Н.П. успішно пройшла стажування за кордоном   у Центрі лікування муковісцидозу в лікарні Сан Карло, Потенца, Італія.

Асистент Герман О.Б. отримала сертифікат про упішне закінчення курсу науково-педагогічного стажування «Медична освіта майбутнього: перспективні та пріоритетні напрями наукових досліджень» за фахом «медичні науки», яке відбулося у м.Люблін, Польща (листопад-грудень 2017р.). У рамках цього заходу були представлені розроблені матеріали підготовки до семінарських та практичних занять для слухачів та інтернів кафедри різних спеціальностей з інтегрованого ведення дитинства, що також було відображено у виданні Люблінського медичного університету.

Напрацювання кафедри та новий досвід було отримано завдяки участі професора Марушко Т.В. та делегованих співробітників у 24му конгресі  Paediatric Rheumatology European Association (PReS) (вересень 2017 р., м. Афіни, Греція), щорічному Європейському конгресі ревматологів EULAR (червень 2017 р., м. Мадрид, Іспанія).

Делегація кафедри активно приймала участь у міжнародній конференці «Pediatric IMID*Conference Advancing The Quality of Care* Immune-mediated inflammatory diseases» (червень 2017 р., м. Краків, Польща).

Доцент Козачук В.Г. представляла кафедру на міжнародному конгресі «European Respiratory Society International Congress», (вересень 2017 р., м. Мілан).

У грудні співробітники кафедри приймали участь у декількох майстер-класах та представили стендову доповідь на 9ій міжнародній конференції “Excellence in Paediatrics 2017”, яка відбулася у м.Відень, Австрія.

На кафедрі навчаються три іноземних клінічних ординатора:

-  Громадянка Нігерії Онієсох Ебере Мерсі

-  Громадянин Болівії Китиакес Салдумбиде Алекс Хавьер

-  Громадянка Зимбабве Махубаба Татенда Ситембиле.

Для них створюються можливості як теоретичного навчання на основні міжнародних доказових рекомендацій, так і практичного оволодіння навичками, що є можливим завдяки володінню іноземною мовою викладачами кафедри.