У 2008 році кафедра педіатрії №2 (професор В. В. Бережний) приймала участь у комплексному міжнародному науковому пілотному проекті – мультицентровому відкритому рандомізованому дослідженні по вивченню ефективності раннього штучного вигодовування дітей сумішшю з пробіотиками – олігосахаридами з фірмою «Нутриція» (Голландія). В дослідженні взяли участь 6 провідних наукових центрів України (2 центри у Львові, 2 центри в Києві, Одесі та Донецьку). Результати наукового мультицентрового дослідження докладені на міжнародному конгресі у Бразилії у серпні 2008 року.

У 2008-2010 рр. на кафедрі проведена апробація нових антигомотоксичних препаратів в лікуванні тематичних хворих з дифузними захворюваннями сполучної тканини (Ескулюс композитум, Плацента композитум, Остеобіс), а також нестероїдний протизапальний препарат Целебрекс фірми Файзер (Німеччина), впроваджено в практичну діяльність уперше в Україні біологічний препарат Хуміра в комплексному лікуванні дітей з ЮРА.