30 листопада 2017 року в м. Запоріжжя, на базі офтальмологічної клініки «Візус», опорною кафедрою офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, сумісно з кафедрою офтальмології  Запорізького державного медичного університету (ЗДМУ) та за підтримки компанії «Фармак», успішно проведена науково-практична конференція «Актуальні питання офтальмології», в якій взяли участь понад 120 лікарів офтальмологів та лікарів дитячих офтальмологів міста Запоріжжя та Запорізької області.

Відкриваючи конференцію, завідувач кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л.Шупика, д.мед.н., професор Сергій Риков та завідувач кафедри офтальмології ЗДМУ, д.мед.н., професор Наталія Завгородня доповіли про питання рівнів захворюваності та інвалідності внаслідок травми органа зору, глаукоми та запальних захворювань передньої поверхні ока в Україні, державні нормативно-правові документи, що затверджені МОЗ України з питань лікування катаракти, глаукоми та порушень рефракції у 2015-2017 роках.

У рамках науково-практичної конференції «Актуальні питання офтальмології» були прочитані лекції:

-       «Індивідуальний підхід у профілактиці запалення передньої поверхні ока: у фокусі – лікування сухого кератокон'юнктивіту. Алгоритми підбору терапії у пацієнтів із груп ризику» – д.мед.н., професором Сергієм Риковим;

-       «Сучасні підходи до реконструкції орбіти» – д.мед.н., професором Оксаною Петренко;

-       «Глаукоматозна та неглаукоматозні оптиконейропатії. Сучасні можливості диференційної ОСТ діагностики» – д.мед.н., доцентом Іриною Шаргородською.

Слухачам були запропоновані впроваджені на кафедрі офтальмології світові стандарти діагностики та лікування запальних захворювань поверхні ока, глаукоми та травматичних ушкоджень органа зору. Окрема увага присутніх була звернена на алгоритми, принципи, терміни та етапи надання невідкладної допомоги постраждалим з бойовими ураженнями органа зору, сучасні діагностичні засоби та загальні принципи консервативного і хірургічного лікування цієї категорії пацієнтів.

У кінці конференції були розглянуті та обговорені клінічні приклади та складні випадки, надані відповіді на численні запитання учасників заходу.

У рамках науково-практичної конференції відбулася нарада представників суміжних кафедр з питань вдосконалення програм післядипломної підготовки спеціалістів.