29-30 листопада 2017 року кафедра терапії НМАПО імені П.Л. Шупика, спільно з Українською гастроентерологічною асоціацією, Асоціацією дієтологів України, Європейською організацією хвороби Крона і коліту, провела науково-практичну конференцію «Клінічні аспекти патології кишечника: нові можливості вдосконалення діагностики та лікування». Технічним організатором виступила Міжнародна академія медичної освіти. У заході взяли участь лікарі з різних міст України (Києва, Дніпра, Харкова, Полтави тощо) – усього понад 200 осіб. Конференція викликала інтерес у лікарів різних спеціальностей: терапевтів, гастроентерологів, сімейних лікарів, хірургів, педіатрів, дієтологів.

Під час роботи конференції проведені секції, присвячені новим аспектам патогенезу, клінічним особливостям та лікувальній тактиці, диференційній діагностиці у хворих із захворюваннями кишечника. Розглянуті запальні захворювання кишечника у дітей. Проведена секція, присвячена питанням дієтотерапії при патології кишечника. Обговорені складні питання та клінічні випадки. Викладачами кафедри терапії та відомими фахівцями з даної патології з різних вищих навчальних закладів України (Харкова, Полтави, Дніпра) прочитано 6 лекцій майстер-класів.

Представлена цікава тандемна доповідь «Клініко-морфологічні паралелі неспецифічного виразкового коліту» (проф. А. Дорофєєв та П. Снісаревський). Президент Української гастроентерологічної асоціації професор І. Скрипник (Полтава) познайомив учасників конференції із сучасними підходами до лікування запальних захворювань кишечника (за матеріалами 25-го Об’єднаного гастроентерологічного тижня у Барселоні). Проф. Т. Бенца прочитала лекцію майстер-клас «Дисбіоз кишечника: проблеми лікування та шляхи вирішення». Президент Асоціації дієтологів України доц. О. Швець прочитав лекцію майстер-клас «Дієта у хворих із запальними захворюваннями кишечника».

Активну участь у роботі конференції взяли практичні лікарі. Зокрема, із актуальною доповіддю, присвяченою суміжній патології «Целіакія та захворювання ендокринної системи», виступив завідувач відділення загальної ендокринної патології та обміну речовин Київського міського клінічного ендокринологічного центру к.мед.н. К. Зуєв.

Під час заходу тривала активна дискусія та жваве обговорення проблем із актуальних питань патології кишечника. Всі учасники отримали сертифікати та інформаційні матеріали конференції.